آلو قطره طلا کرمان- مشارکتیپایان یافته 

آلو قطره طلا کرمان-مشارکتی

کشور ایران با تولید سالیانه 430 هزار تن آلو، رتبه چهارم تولید این محصول در جهان را داراست.

آلو قطره طلا یکی از محصولات صادراتی کشور در بخش کشاورزی است و سالانه ۴۰  هزار تن از این محصول به کشورهای حاشیه خلیج فارس و همسایه صادر می شود.

سطح باغات آلو دراستان کرمان حدود ۳۲۰ هکتار با تولید ۲ هزار و ۲۰۰ تن محصول در سال با میانگین عملکرد حدود هشت تن در هکتار است. (منبع: وبسایت کرمان نو)

کشاورزی “مشارکتی“ چیست؟

کشاورزی مشارکتی به زبان ساده عبارت است از مشارکت افرادی که کشاورز نیستند با افرادی که حرفه شان کشاورزی است در سود و زیان. این مشارکت در کاشت، داشت، برداشت و تجاری سازی محصولات کشاورزی اتفاق می افتد. باغ بازار به عنوان مبدع سامانه کشاورزی مشارکتی در ایران، باغ بازار های مشارکتی را برای حمایت از کشاورزی مسئولانه ایرانی و نیز امکان مشارکت افراد با کشاورزان و باغداران ایرانی طراحی و پیاده سازی نموده است.

بنابر این علاقه‌مندان می‌توانند در باغ بازارهای مشارکتی شرکت کرده و در مهلت تعیین‌شده، بخشی از محصول کشاورزان را باهدف مشارکت، پیش‌خرید نمایند. محصول پیش‌خرید شده توسط مشارکت‌کنندگان، به‌صورت پیش‌فرض، توسط باغ بازار به فروش رسیده و منفعت (زیان) نهایی حاصل‌شده در چارچوب شرایط و مقررات باغ بازار بین کشاورز، مشارکت‌کننده و باغ بازار تقسیم می‌گردد.

 باغ بازار مشارکتی آلو قطره طلا کرمان

مهلت ثبت مشارکت در این باغ بازار از روز یکشنبه 17 اردیبهشت ماه 1402 تا روز دو شنبه 18 اردی بهشت ماه 1402 است و محدودیت جغرافیایی ندارد.

تاریخ پایان این مشارکت شنبه 3 تیر ماه 1402 است.

حداقل میزان مشارکت در این باغ بازار 40 کیلوگرم است.

خلق ارزش در این باغ بازار از طریق برداشت، سورتینگ، بسته بندی، بازاریابی و فروش است.

این باغ بازار با همکاری جمعی ار باغ داران استان کرمان برگزار می گردد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

جزئیات رویداد
0
    0
    سبد مشارکت
    سبد مشارکت شما خالی استبازگشت به فروشگاه