سیب زمینی بهاره جیرفت- مشارکتیپایان یافته 

سیب زمینی بهاره جیرفت

بنا بر آمار رسمی سازمان کشاورزی و خواروبار ملل متحد، ایران در سال ۲۰۱۹ با تولید بیش از پنج میلیون و صد هزار تن سیب زمینی در سطح بیش از ۱۶۰ هزار هکتار، رتبه سیزدهم را در جهان به خود اختصاص داده است.

در منطقه جیرفت، هر سال حدود ۵۰۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی، به کاشت سیب زمینی اختصاص می یابد.

کشاورزی “مشارکتی“ چیست؟

کشاورزی مشارکتی به زبان ساده عبارت است از مشارکت افرادی که کشاورز نیستند با افرادی که حرفه شان کشاورزی است در سود و زیان. این مشارکت در کاشت، داشت، برداشت و تجاری سازی محصولات کشاورزی اتفاق می افتد. باغ بازار به عنوان مبدع سامانه کشاورزی مشارکتی در ایران، باغ بازار های مشارکتی را برای حمایت از کشاورزی مسئولانه ایرانی و نیز امکان مشارکت افراد با کشاورزان و باغداران ایرانی طراحی و پیاده سازی نموده است.

بنابر این علاقه‌مندان می‌توانند در باغ بازارهای مشارکتی شرکت کرده و در مهلت تعیین‌شده، بخشی از محصول کشاورزان را باهدف مشارکت، پیش‌خرید نمایند. محصول پیش‌خرید شده توسط مشارکت‌کنندگان، به‌صورت پیش‌فرض، توسط باغ بازار به فروش رسیده و منفعت (زیان) نهایی حاصل‌شده در چارچوب قوانین و مقررات باغ بازار بین کشاورز، مشارکت‌کننده و باغ بازار تقسیم می‌گردد.

باغ بازار مشارکتی سیب زمینی بهاره جیرفت

مهلت ثبت مشارکت در این باغ بازار از روز پنج شنبه 25 اسفند 1401 تا یکشنبه 28 اسفند 1401 است و محدودیت جغرافیایی ندارد.

تاریخ پایان این مشارکت شنبه 30 اردی بهشت 1402 است.

حداقل میزان مشارکت در این باغ بازار برای هر فرد مشارکت کننده برابر 50 کیلوگرم  است.

خلق ارزش در این باغ بازار از طریق مشارکت در سورتینگ و بسته بندی، حمل و نقل استاندارد و بازاریابی و فروش مسئولانه صورت می گیرد.

این باغ بازار با همکاری آقای میثاق صالحی و تعدادی از کشاورزان منطقه جیرفت برگزار می گردد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

جزئیات رویداد
0
    0
    سبد مشارکت
    سبد مشارکت شما خالی استبازگشت به فروشگاه